Wyprawa rowerowa dookoła Polski

„Wyprawa rowerowa dookoła Polski”- pod takim tytułem  odbyło się 18.09.2017r. spotkanie podróżnicze z Radosławem Oleksakiem, w którym wzięli udział uczniowie klasy VII. Podróżnik w barwny sposób zrelacjonował uczestnikom spotkania swoją wyprawę rowerową. Trasa wyprawy wiodła do Jarosławia, potem wzdłuż wschodniej granicy szlakiem Green Velo, dalej Warmia i Mazury. Potem przez Pomorze do zachodnich granic i z powrotem na południe Polski. Relacja poparta została prezentacją  przepięknych zdjęć  wykonanych przez podróżnika podczas wyprawy.  – Jak twierdzi podróżnik „…Zwiedziłem wiele wspaniałych miejsc i zabytków. Byłem w 23 parkach krajobrazowych, 12 parkach narodowych, 14 sanktuariach i wspiąłem się na 8 latarni morskich….”

Podróżnikowi udało się zainteresować uczniów i zachęcić do korzystania z roweru jako formy turystyki.