Wizyta w OSP w Rudniku

Dnia 10 kwietnia 2017r. dzieci z klasy 1 wybrały się z wizytą do pobliskiej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku nad Sanem. Była to niezwykle miła i pouczająca wizyta. Zadbali o to strażacy – mł. bryg. Czesław Kolano i asp. Paweł Kazanecki, którzy bardzo ciekawie opowiedzieli dzieciom o swojej niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy. Pierwszaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki strażacy ubierają się do akcji. Najwięcej frajdy sprawiła wszystkim możliwość przymierzenia hełmów oraz wejście do kabiny samochodu strażackiego. Na koniec wizyty dzieci podziękowały strażakom za miłe przyjęcie oraz za trud i bohaterstwo, którymi wykazują się podczas akcji ratunkowych.