Sukcesy naszego ucznia Roberta Uldynowicza

22 czerwca 2018 r. – na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 –  Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski spotkał się w Urzędzie Gminy z uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Robertem Uldynowiczem, laureatem licznych konkursów, które odbyły się w mijającym roku szkolnym. Zwieńczeniem tych nagród jest List gratulacyjny i nagroda książkowa od Burmistrza dla najlepszego ucznia PSP nr 2 w Rudniku nad Sanem.

Laureatowi towarzyszył dyrektor jego szkoły pan Tomasz Grzecznik i ojciec, nauczyciel historii Marek Uldynowicz.

Robert Uldynowicz został  laureatem trzech wojewódzkich konkursów naukowych. Każdy z nich składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego (obejmującego kilka powiatów) i wojewódzkiego.

Już po raz drugi (pierwszy raz w roku szkolnym 2016/2017) został laureatem Konkursu Historycznego, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i zaliczanego do wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Należy podkreślić, że Robert jest uczniem klasy szóstej a jego rywale w większości są o rok starsi.

W Wojewódzkim Konkursie Historyczno – Przyrodniczym „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość” zajął III miejsce i uzyskał tym samym tytuł laureata.

W  XXIII edycji ogólnopolskiego  Konkursu  Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.  O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" zajął ex aequo I miejsce na etapie wojewódzkim (po dodaniu wyników z etapu rejonowego III miejsce) i uzyskał tytuł laureata konkursu. Został zakwalifikowany do etapu centralnego, który odbył się 7 – 9 czerwca 2018 r. w Warszawie, gdzie reprezentował województwo podkarpackie i uzyskał tytuł laureata.

7 maja 2018 r. w Centrum Wikliniarstwa odbył się Gminny Konkurs Historyczny „Niepodległa Rzeczpospolita – 100.lecie odzyskania niepodległości”. Jego organizatorem był Burmistrz Gminy i Miasta Waldemar Grochowski. Pierwsze miejsce zajął Robert Uldynowicz.

Robert Uldynowicz  reprezentuje również szkołę w sporcie i szachach. W ubiegłym roku szkolnym (2016/2017) zdobył tytuł „Najlepszego sportowca szkoły”. Trenuje w KKS Victoria w Stalowej Woli. Na ostatnich lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa  Podkarpackiego U-14 w Stalowej Woli zajął III miejsce w skoku wzwyż;  a 20. 06.2018 r.  na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego U-16 w Przemyślu zajął w tej konkurencji I miejsce.

Burmistrz Waldemar Grochowski pogratulował Robertowi Uldynowiczowi dotychczasowych sukcesów i życzył jeszcze większych w przyszłości.