Podróż dookoła świata

20170301_082250

W niezwykłą podróż dookoła świata zabrał nas młody podróżnik Hubert Budkowski 1 marca 2017 roku. Oprócz ciekawych  przeżyć ze swoich wojaży, którymi podzielił się z nami, pokazał również zbiór pamiątek z miejsc z całego świata, które dane mu było zobaczyć. Uczniowie usłyszeli też wiele ciekawostek. A oto niektóre z nich:

• walutą Japonii jest juan, który w przeliczeniu na polskie pieniądze wynosi około 50 groszy,
  • w Kraju Kwitnącej Wiśni książki czyta się od strony prawej do lewej,
  • w Amazonii przysmakiem jest zupa z małpy,
  • w Chinach natomiast można spróbować smażonych szczurów, czy skorpionów na patykach w miodzie,
  • Sudan słynie z wyrobu  niezwykłych masek,
  • w Sri Lance ludzie wierzą w około 3 tysiące bóstw,
  • najdroższą filiżankę kawy można wypić w Londynie, za około 2,5 tyś. zł ,
  • w Chinach za skrzywdzenie misia pandy grozi kara śmierci,
  • w Iranie, dziewczynki od siódmego roku życia zasłaniają włosy i szyję oraz noszą maski na oczach,
  • w Nowej Zelandii mieszka więcej owiec niż ludzi (odpowiednio 4 mln mieszkańców, 80 mln owiec),
  • to właśnie w Nowej Zelandii nagrywano sceny do „Hobbita”.

Ciekawostek było oczywiście o wiele więcej. Spotkanie trwało 3 godziny i było naprawdę inspirujące. Dzieci chętnie oglądały pamiątki, zadawały pytania i brały udział w dyskusji.