KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 1 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie zgromadziło 23 uczestników konkursu z klas I-III i IV- VIII, których wspierali zgromadzeni członkowie rodzin, uczniowie, dyrektor Tomasz Grzecznik, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz goście. Uczestnicy wykonywali kolędy i pastorałki śpiewając „a capella”, z towarzyszeniem instrumentów, z nagranym podkładem czy też grając na instrumentach (flety, trąbka,  keyboard).
 Jury w składzie: Grażyna Freyer, Tomasz Grzecznik i Tomasz Karaś w kategorii klas I-III najwyżej oceniło występy uczniów:
I miejsce: Paulina Kotuła
II miejsce: Karolina Bieńkowska
III miejsce: Maja Skrzypczak, Lena Nowak, Oliwia Kobiera, Sara Kraska.

W kategorii klas IV-VIII najlepsze wrażenie artystyczne wzbudziły występy:
I miejsce: Zuzanny Olko za wykonanie kolędy „Cicha noc”,
II miejsce: Martyny Majczak za śpiewanie kolędy „Gdy śliczna Panna” i granie na flecie „Lulajże Jezuniu”,
III miejsce: Dawida Olko za jazzowe wykonanie kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.
Duże wrażenie na publiczności wywarły instrumentalne wykonania kolęd przez Kacpra Karasia  na trąbce z pomocą Karoliny Malmon na flecie poprzecznym oraz Patryka Zająca na keyboardzie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu: Pana Tomasza Karasia ( pomysłodawcę konkursu) z żoną Magdaleną, Panią Beatę Baj właścicielkę Prywatnej Apteki i Damiana Wójcika właściciela Firmy Przewozowej.
Organizatorami konkursu byli Waldemar Skiba, Grzegorz Sekulski, dyrektor Tomasz Grzecznik oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.