Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła jest partnerem nr 3 Publicznej Biblioteki w Rudniku nad Sanem. W ramach współpracy uczniowie biorą udział w imprezach organizowanych przez bibliotekę i mogą wypożyczać książki, które zostały sfinansowane ze środków Biblioteki Narodowej, z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

img013 1

Więcje

Zacną rzeczą jest uczyć się, zacniejszą nauczać.

13 października 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Została ona przygotowana przez p. Barbarę Sztaba oraz p. Małgorzatę Łojek. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV-VI, oraz uczniowie klasy II.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Więcje

Wycieczka rowerowa

18 września uczniowie klasy V pojechali na wycieczkę rowerową do Kończyc. Piękna, słoneczna pogoda, czas spędzony na świeżym powietrzu oraz pyszna pizza sprawiły, że uczniowie przez chwilę zapomnieli o szkole i znowu poczuli się jak na wakacjach.

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Więcje

Turniej o Puchar Burmistrza

SAMSUNG CAMERA PICTURES17 września w Przędzelu odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI naszej gminy. Rywalizacja była zacięta a uczniowie dali z siebie wszystko. Rewanż w przyszłym roku:)

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES

Więcje

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES

1 września o godzinie 9:00 169 uczniów PSP nr 2 w Rudniku nad Sanem uroczyście rozpoczęło nowy rok szkolny 2014/15. Uroczystość przygotowała klasa V po kierownictwem p. D. Krawiec. Początek roku szkolnego uświetniła swoją obecnością p. kierownik ZEAS-u H. Sobota, któta przeczytała list od p. Burmistrza W. Grochowskiego.

Wychowawcy klas:

Klasa 0: E. Zając

Klasa 1a: L. Gancarz

Klasa 1b: K. Tarnawska

Klasa 2: M. Konior

Klasa 3a: J. Tarnawska

Klasa 3b: G. Mierzwa

Klasa IV: P. Sucharski

Klasa V: D. Krawiec

Klasa VI: A. Binkowska

 

Więcje

Podręczniki na rok szk. 2014/2015

 

Klasa O

– „Tropiciele” – kpl. wyd. WSiP

Religia – „Jesteśmy dziećmi Bożymi” – ks. St.Łabendowicz- Sandomierz

 

Klasa I

Religia – „Jesteśmy w rodzinie Jezusa”- ks. St.Łabendowicz- Sandomierz

Pozostałe ćwiczenia i podręczniki uczniowie otrzymają w szkole

 

Klasa II

 

- Nasze „Razem w szkole” – Edukacja wczesnoszkolna w klasie 2

Język angielski –Super Sparks 2 – Książka + ćwiczenia

Oxford Uniwesity Press

Religia „ Kochamy Pana Jez...

Więcje

Hura!!! Wakacje!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Nareszcie mamy wakacje !!! Uroczystość zakończenia roku szkolenego uświetniła obecność  Pana Burmistrza Waldemara Grochowskiego. Program artystyczny przygotowała Pani Kinga Tarnawska z "Zerówką" i Pan Dawid Krawiec z kl. IV. Bardzo wszystkim podobała się ta część uroczystości ! Do zobaczenia 1 września!

Więcje

Uroczyste pożegnanie klasy VI

DSC_3823_NEF_embedded.resized.resized

 

26 czerwca poraz ostatni uczniowiowie klasy VI żegnali się ze Szkołą Podstawową nr 2. Po wakacjach będą już uczniami klasy I PG im. "Orląt". Życzymy im w nowej szkole samych sukcesów i jak najlepszych ocen.

Więcje

Karol Jaszczur laureatem konkursów przedmiotowych.

P1020544.resized.rotated.resized

12 czerwca 2014 r. w Rzeszowie Karol Jaszczur otrzymał z rąk wojewody podkarpackiego pani Małgorzaty Chomycz-Śmigielskej, w obecności kuratora oświaty pana Jacka Wojtasa, list gratulacyjny i nagrodę za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.  

Wyróżnienie to spotkało wielokrotnych laureatów i zwycięzców konkursów przedmiotowych. Karol jest uczniem klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudniku nad Sanem. W tym roku szkolnym został laureatem 1. miejsca w kuratoryjnym konkursie historycznym oraz 5. miejsca w kuratoryjnym konkursie języka niemieckiego. PSP nr 2 otrzymała certyfikaty „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom” i znalazła się w gronie 37 wyróżnionych szkół podstawowych. Listy gratulacyjne otrzymali również nauczyciele pani Małgorzata Łojek i...

Więcje

Akwarium w szkole

DSC_3398_NEF_embedded.resized.resized

We wtorek 20.05.2014 r. w szkole na uczniów klas 0 – III czekała niespodzianka.

 

Więcje