WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj, jego wizyta przyniosła nam wiele radości i uśmiechu.

WIECZÓR WRÓŻB I ZABAW ANDRZEJKOWYCH

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wieczorem w wigilię św. Andrzeja każdy chce poznać to, co go czeka w przyszłości. Wróżby w tym dniu dotyczą miłości, przyszłego narzeczonego i męża. Ten wieczór upłynął nam na wróżbach przeplatanych dobrą zabawą. Wróżb na ten czarodziejski dzień jest bardzo dużo. Pamiętajcie, że wszystkie wróżby należy traktować jako żarty i dobrą zabawę.

NASZA MISTRZYNI KARATE

Uczennica klasy I Weronika Reichert zjęła pierwsze miejsce w X Powiatowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii kumite dziewcząt 2009. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

20171120_1041333

11 LISTOPADA

Akdemię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowali uczniowie i wychowawca klasy VII. Wręczone zostały też nagrody za udział w konkursie "Laurka na urodziny szkoły".

DZIEŃ DYNI

02 listopada był w naszej szkole dniem dyni. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w pomarańczowe stroje, dyniowe maski lub przynosili różne "dyniowe" gadżety. Było wesoło i kolorowo.

PASOWANIE NA UCZNIA

SAMSUNG CAMERA PICTURES

25 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Do grona "pierwszaków" przyjęliśmy 24 uczniów. Wszystkim uczniom klasy pierwszej dziękujemy za wspaniały występ i życzymy sukcesów w nauce.

50-LECIE PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

591

2 września 1967 roku zaczęła się historia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Była to druga szkoła podstawowa w naszym mieście.

13 października bieżącego roku Szkoła obchodziła jubileusz 50-lecia istnienia.

Uroczyste obchody rozpoczął przemarsz społeczności szkolnej i zaproszonych gości na mszę świętą do Kościoła pw. Trójcy Świętej.

Na terenie szkoły uroczystości rozpoczęliśmy od odsłonięcia pamiątkowej tablicy, którego dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Pan Waldemar Grochowski, po czym przedstawiciele uczniów, Rady Rodziców, nauczycieli i emerytów posadzili drzewo pamięci.

Następnie wszyscy udali się na  uroczystą akademię, podczas której zaprezentowali się uczniowie szkoły...

WIZYTA NA CMENTARZU PARAFIALNYM

Z okazji obchodów 50-lecia naszej szkoły Dyrektor, uczniowie oraz emeryci odwiedzili cmentarz parafialny. Złożyli kwiaty i znicze na grobach naszych byłych pracowników.

MAMY NOWY SAMORZĄD

28 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.

PRZEWODNICZĄCY:

Karaś Kacper

ZASTĘPCA:

Majewska Maja

CZŁONKOWIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO:

Zdeb Milena

Nowak Dominik

Gil Fabian

Łokaj Aleksandra

Kołodziej Aneta

Zając Fabian

Urban Izabela